Det opplyser Nav i en pressemelding. Det var 24 søkere til stillingen, 13 kvinner og 11 menn. Seks søkere gikk videre til intervju.
LES OGSÅ: Henning jakter etterfølgeren som NAV-sjef. Han har 24 navn å velge mellom
Gravningen er i dag avdelingsdirektør ved Nav Arbeid og ytelser i Tønsberg. Han har erfaring fra ulike lederroller i Nav siden 2006 og har blant annet vært NAV-leder ved Nav Røyken.
Terje Tønnessen, regiondirektør i Nav og kommunalsjef i Sandefjord kommune Henning F. Johansen er svært tilfredse med ansettelsen.
– Vi er trygge på at vi har ansatt den beste kandidaten for stillingen. Nav Sandefjord leverer gode resultater og utmerker seg i nasjonal sammenheng. Gravningen vil kunne bidra til å ta den positive utviklingen videre, til det beste for innbyggerne i Sandefjord kommune.
Gravningen presenterte seg for de 140 medarbeiderne på Nav Sandefjord torsdag og ble ønsket velkommen. Gravningen tiltrer stillingen senest innen 15. juli.