De to Tools-filialene i Horten og Tønsberg blir nå slått sammen.
Dette opplyser Tools i en pressemelding.
– Mer oversiktlig butikk
Bakgrunnen for det hele skal være et ønske om å samle kompetansen til medarbeidere i Horten og Tønsberg på ett sted.
– Slik at vi kan gi kundene enda bedre råd om valg av produkt og løsning. 9. desember stenger lokalene til Tools i Horten, vi pakker ned varene og flytter inn sammen med Tools i Træleborgveien i Tønsberg, opplyses det.
LES OGSÅ:Lørdag er det over for denne butikken, helt over: – Det aller verste jeg har vært med på
Når kundene nå kommer til butikken i Tønsberg, skal de oppleve at butikken er i ferd med å få et fint løft med utvidet avdeling for arbeidsklær, vernesko og verneutstyr.
– Butikken vil bli mer oversiktlig slik at det blir enklere å navigere mellom de ulike varekategoriene, og man får en tydeligere oversikt over hvilke valgmuligheter man har. Her skal man finne alt man måtte trenge, og mer til. Dette håper vi blir godt mottatt blant proffkunden sier butikksjef Marius Brekke i Horten.
– Skal få god hjelp
Brekke fortsetter som butikksjef i den nye, sammenslåtte butikken i Tønsberg.
Det legges nå opp til en reåpning av Tønsberg-butikken i begynnelsen av februar.
LES OGSÅ:Steven ansetter flere folk etter storkontrakt: – Vi er veldig stolte
Målet med sammenslåingen er også i følge pressemeldingen å gjøre hverdagen for kunder enklere, sikrere og mer lønnsom.
– Våre kunder skal få god hjelp av oss til å finne riktige varer og løsninger som dekker deres behov. I den oppgraderte butikken vil du møte de samme flinke folka som tidligere, både fra Tools Horten og Tools Tønsberg, lover Brekke.